Henna ceremoniály

Rády bychom ženy inspirovaly, aby více pečovaly nejen o tělo, ale i svou duši a naladily se na svou ženskou podstatu. Ženami se nerodíme, učíme se jimi být od minulých generací. Ženami, které znají své tělo, cení si nejen jeho darů a předností, ale chápou a oceňují i své odlišnosti a specifika, kterým mylně říkají „nedostatky“.

Cestou hledání sama sebe jsme si prošly jak my samy, tak naše kamarádky, sestry, matky, takže dobře známe všechny úskalí, bolesti i radosti tohoto procesu nalézání cesty sama k sobě. Jsme schopny se napojit na svou intuici a můžeme vás navést, kudy jít. Proč to zmiňujeme v souvislosti s malováním hennou na tělo?

Malování na tělo je prastará tradice a lišila se podle národností a zemí svou technikou a použitými materiály. Malovali se Vikingové, malovali se Skotové, ale také Berbeři v Africe, starověcí Egypťani, Indové, Indiáni… prakticky všude se používala nějaká forma malování na tělo. A nešlo vůbec o nějakou módní záležitost, jako je suvenýr z dovolené.

Malování na tělo sebou neslo vždy nějakou symboliku a mělo člověku pomoci a podpořit ho v nějakém záměru. Využívali ho bojovníci, nechávaly se malovat nevěsty, nechávaly se zdobit nastávající matky a šlo obvykle o ochranu, dodání odvahy a požehnání. Takový proces malování na tělo mělo svůj význam, bylo obřadem a vyžadovalo svůj čas. Rozhodně mělo svou vážnost a bylo ve velké úctě a vážnosti.

Nechceme vás unavit detaily, proto si další povídání o henně a ceremoniálech necháme na osobní povídání, nebo se můžete více dozvědět na některém z našich kurzů…

Naše akce a obřady jsou tvořeny na míru a přizpůsobeny potřebám jednotlivých dívek či žen, které se jich mají účastnit. Jejich součástí je práce s krystaly, bylinkami, kreativní tvoření (např. mandal), malování hennou a sdílení. Vše je dobrovolné a účastnice se do nich zapojují podle aktuálního nacítění a rozpoložení.

MALOVÁNÍ NA TĚLO PRO RADOST I JAKO VÁŽENÝ OBŘAD

Jistě, můžeme vás namalovat „jen tak“, abyste se mohli ukázat přátelům na párty, nebo vás krásně vyzdobíme před dovolenou nebo nějakou zvláštní událostí.

Na druhou stranu malování na tělo může mít i hlubší význam, proto pořádáme důležité přechodové ceremoniály pro dívky a ženy. Více naleznete v naší nabídce.

Kontakt

Jana Wicca Girgašová

tel. +420 607735062
e-mail: girgasova@centrum.cz

Janinka Ja-Ga Čejková

e-mail: gaja@ohnivazena.cz

Napište nám